2125/9085
Svensk prismekrone med burformet stel af messing med otte lysarme, behængt med talrige bladformede prismer, indvendig elektrisk belysning. Rokoko form, 19. årh. H. 85. Diam. 55.
Brugsslitage. Støvet.
Selected - Udvalgte antikviteter og dekorative objekter, 21. juni 2021
Vurdering
Hammerslag