2044/133
Dansk maler, 19. årh.s anden halvdel
Fiskere på Hornbæk strand med Kullen i baggrunden. Sign. monogram 1889. Olie på lærred. 34×43.
Retoucheringer. Minimale mærker efter blændrammen synlige på forsiden. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
22 bud