2039/90
En samling hollandske fliser af fajance, dekorerede i blå med religiøse scener, figurer, dyr og arkitektur. 18.-20. årh. (50)
Større afslag, afskalninger og revner. Kraftig slitage. En flise mangler ca. 1 cm i højre side.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud