2114/281
Knud Petrussen (f. Grønland 1915, d. sst. 1973)
To figurer af udskåret fedtsten forestillende fantasidyr. Sign. KP. H. 16 og 22 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Den højeste med afslag.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. april 2021
Vurdering
Hammerslag
19 bud