1947/613
Jens H. Quistgaard (f. København 1919, d. 2008)
“Champagne”. Bestik af sølv og sterlingsølv. Udført og stemplet hos O.V. Mogensen og Munksgaard. Vægt ekskl. dele med stål ca. 158 gr. (14)
Bestående af: 10 frokostknive, 2 middagsknive, sauceske og serveringsske.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Sauceske af sterlingsølv, øvrige dele af sølv eller med skafter af sølv.
Moderne kunst og design, 19. november 2019
Vurdering
Hammerslag
17 bud