896/63
Paul Fischer (f. København 1860, d. Gentofte 1934, )
En travl vinterdag ved Gammeltorv og Nytorv i København. Sign. Paul Fischer. Olie på træ. 32,5×23.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier, 15. september 2020
Vurdering
Hammerslag