Jonathan Meese (f. Tokyo, Japan 1970)
“Blubb'-Blubber Dirns'-Serie De Qualli-Quallus, Logan's Bann ... Serie de Messerjessicat .... Miau-Miau ... Boogie-Woogie-Amontilladoc”. Sign. J. Meese 2013. Akryl, farvekridt, blyant og pen på papir. Bladstørrelse 19×18.
Proveniens: Galleri Bo Bjerggaard, København. Proveniens: Privatsamling, Danmark.
Undersøgt i ramme. Original stand.
Samtidskunst, 17. oktober 2023
23 bud