2140/224
Oval ligeknækket kandisskål af sølv, side graveret med initialerne ED. Bund graveret med initialerne CN. Uidentificeret mestermærke IM. 19.-20. årh. Vægt 145 g. H. 6,5 cm. L. 12,5 cm.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 4. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag