2142/889
Fransk design
Bar med to tilhørende barstole med stel af forkromet stål og messing. Sæde betrukket med sort skind. Bardisk: H. 116. B. 150. D. 50. Barstole: H. 80. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og skjolder.
Moderne kunst og design, 19. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
12 bud