2448/​216

Fransk senempire kaminur af forgyldt og patineret bronze, urhus med liggende hund, forsølvet skive. Glaskuppel med base af palisander medfølger. Ca. 1820. Glaskuppel H. 51. B. 28,5. D. 18. Bordur H. 38. B. 19. D. 11.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Optræksnøgle og Pendul medfølger.

I Lyngby
Vur­dering

3.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

4468 1.500 DKK