12119/66
Erik Bøttzauw (f. 1923, d. 2010)
Komposition. Usign. Olie på lærred. Bagsiden med etiket fra 1956. Rammemål 134×172.
Udstllingsetiket fra 1956 på blændrammen.
Rammen har slået sig lidt, men lærredet er i orden.
Kunst, antikviteter & design, 13. maj 2021
Vurdering
Hammerslag