1709/175
Fire orientalske tæpper prydet med blomster og bladværk. Indien og Persien. 20. årh. 96×65, 117×79, 149×103 og 162×92. (4)
Jævnt slidt. Trænger til vask. Slidte kanter. Slidte frynser. Persisk tæppe med hård slitage.
Ældre malerier og møbler, 27. februar 2017
Vurdering
Hammerslag