12141/119
Fire ens stikrammer af forgyldt træ udskåret med tandsnit og hjørneornamenter. Ca.1900. Glas og orig. bagbeklædning, alle stemplede Lundqvist & Olsen. Lysmål 47×39. 53,5×45,5. (4)
Alm. brugsspor. Skrammer og mindre afslag. Gennemgående i pæn stand
Kunst, antikviteter & design, 14. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag