2125/​891

Hannes Wettstein (f. Ascona 1958)

“Thuban Terra”. Standerlampe af forkromet metal. Skærm af glas. Udført og mærket hos Nemo, Italien. H. 150.

Alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Stamme skal spændes på fod. En ud af de fire skærmholdere mangler. Varmeskade på samlingsdåse af plastik. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 22. juni 2021

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag