1947/38
Almue hængeskab delvist med original bemaling, profileret top, front med fyldningslåge og skuffe. 19. årh.s begyndelse. H. 78. B. 65. D. 31.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Senere skuffe.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019
Vurdering
Hammerslag