2023/​530

Dansk møbeldesign

Skænk af eg, front med fire skuffer og to skydelåger, bag hvilke hylder. H. 84. B. 180. D. 41,5.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Nogle ridser, mærker og enkelt skjolder.

Moderne kunst og design, 2. juni 2020

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

4.400 DKK

4.400 DKK
4.200 DKK
4.000 DKK