2023/530
Dansk møbeldesign
Skænk af eg, front med fire skuffer og to skydelåger, bag hvilke hylder. H. 84. B. 180. D. 41,5.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Nogle ridser, mærker og enkelt skjolder.
Moderne kunst og design, 2. juni 2020
Vurdering
Hammerslag