2416/581
Lars Møller
Otte stole med stel af eg, betrukket i sæde og ryg med brunt skind, beslået med messingsøm. Udført og delvist mærket hos Lars Møller. 1950'erne. (8)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Patineret skind med overfladeridser og mærker. En stol med mindre hul i sædet.
Moderne kunst og design, 16. april 2024
Vurdering
Hammerslag
16 bud