A. Riis Carstensen (f. Sennels ved Thisted 1844, d. Helsingør 1906)
Marine med sejlskib og sejlbåd ud for en kyst. Sign. A. Riis Carstensen 94. Olie på lærred. 47×72.
Lærredet er dubleret. Minimale krakeleringer. Enkelte mindre retoucheringer/reparationer.
Ældre malerier, møbler og varia, 28. september 2020
16 bud