Maurice Estève (f. Culan, Cher 1904, d. sst. 2001)
“Toccableu”, 1973. Sign. Estève, 123/125. Trykt hos Mourlot, Paris. Udgivet Claude Bernard, Paris. Litografi i farver. Bladstørrelse 77×56.
Litteratur: Prudhomme-Estève & Moestrup, nr. 66.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet.
891381 | ||
246527 | ||
576 |