2250/1320
Tanzanit- og diamantring af 18 kt. guld prydet med facetslebet tanzanit på ca. 2.53 ct. flankeret af talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.38 ct. Vægt ca. 14 g. B. 11 mm. Str. 66.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Tanzaniten fremstår med afslag og ridser.
Fra
i
Havnen
Smykker og Fashion, 14. december 2022
Vurdering
Dette emne er udgået