2250/​1320

Tanzanit- og diamantring af 18 kt. guld prydet med facetslebet tanzanit på ca. 2.53 ct. flankeret af talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.38 ct. Vægt ca. 14 g. B. 11 mm. Str. 66.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Tanzaniten fremstår med afslag og ridser.

Fra i Havnen

Smykker og Fashion, 14. december 2022

Smykker ▸ Ringe

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Dette emne er udgået