William Joseph Anastasi (f. Philadelphia, USA 1933, d. 2023)
“315–324P - 11.57 to 12.05 A”. Sign. på bagsiden William Anastasi, Oct 19, 1992 samt med titel. Blyant på papir. Bladstørrelse 69×120.
Proveniens: Billedkunstner Nils Erik Gjerdevik (1962–2016).
Malerier, grafik & fotografier, 27. september 2017