Elisabeth Jerichau Baumann (f. Warszawa 1819, d. København 1881)
Portræt af adoptivdatter, Sarah Kaas f. Heiberg, 1880. Sign. Elisabeth Jerichau Baumann. Olie på lærred i oval ramme. 58×47,5.
Retoucheringer. Behov for let overfladerensning. Mindre afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. januar 2021
12 bud