Senrenæssance skæring af træ, flugten til Egypten. 17. årh. 38×27 cm. Hidørerende Generaldirektør Ole Olsens Samling
På bagsiden etiket fra Ole Olsens Samling. Samlernummer 9158.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ormehuller. Ej i den trykte registrant.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. november 2020
12 bud