2434/109
Dansk guldaldermaler, 19. årh.s første halvdel
Portræt af en herre. Usigneret. Olie på lærred monteret på træ. 18×15.
Enkelte afskalninger og retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. august 2024
Vurdering
Hammerslag