2433/​914

Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)

Arkivskab af eg, front med jalousi, bag hvilke rum og udtræksbakke. Model B 5107. Udført hos Aktieselskabet Planmøbel. H. 75. B. 47. D. 34.

Litteratur: Planmøbel katalog, 1958. S. 36.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Nøgle medfølger.

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag