1434/1603
Nyrokoko kaminur af forgyldt bronze, prydet med ung pige og blimsterkurv, skive af hvid emalje. Frankrig, 19. årh.s anden halvdel. H. 40. B. 30. D. 13.
Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med alders- og brugsslitage. Optræksnøgle og Pendul medfølger.
Varia, 21. august 2014
Vurdering
Hammerslag
19 bud