2144/908
Jacob Kjær (f. 1896, d. 1957)
Jens Herman Joachim Thirslund (f. Næstved 1918, d. 1984)
Sofabord af cubamahogni. Top ilagt hvid/sorte/røde kakler med motiver. H. 57. L. 98,5. B. 58.
Dette emne er belagt med kunstnerafgift.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak.
Auktion
Moderne kunst og design, 2. november 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
2 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|