2144/​908

Jacob Kjær (f. 1896, d. 1957)

Jens Herman Joachim Thirslund (f. Næstved 1918, d. 1984)

Sofabord af cubamahogni. Top ilagt hvid/sorte/røde kakler med motiver. H. 57. L. 98,5. B. 58.

Dette emne er belagt med kunstnerafgift.
Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak.

Auktion

Moderne kunst og design, 2. november 2021

Kategori
Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Solgt

Hammerslag

2.100 DKK  

2 bud

Tidspunkt Byder Bud
2.100 DKK
2.000 DKK