2148/853
Lyfa
Sæt på tre loftlamper af patineret messing, hver med to blus. Udført hos Lyfa 1940'erne. H. 33. Diam. 40. (3)
Alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og afskalninger på indersiden. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 30. november 2021
Vurdering
Hammerslag
41 bud