1948/474
Et par vaser af porcelæn, dekorerede i farver og guld med antikke portrætter i kartoucher, hanke i form af slanger med masker. 19. årh.s slutning. H. 24. (2)
Slitage på guld. Mindre overfladeridser på herreportræt.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019
Vurdering
Hammerslag