2109/​225

Tre sølvrammer af træ forsølvet med bladsølv. hhv. udvendigt mål 35×45, lysmål 29,5×39,5 cm Udvendigt mål 59×44, lysmål 53×38 cm. og udvendigt mål 59×46, lysmål 51×39 cm. (3).

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker, sidstenævnte med revne i glas og i ramme i hhv. højre og venstre side.

Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

900 DKK

(Autobud) 900 DKK
850 DKK
800 DKK
750 DKK