2109/225
Tre sølvrammer af træ forsølvet med bladsølv. hhv. udvendigt mål 35×45, lysmål 29,5×39,5 cm Udvendigt mål 59×44, lysmål 53×38 cm. og udvendigt mål 59×46, lysmål 51×39 cm. (3).
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker, sidstenævnte med revne i glas og i ramme i hhv. højre og venstre side.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag