2021/804
Kai Kristiansen (f. 1929, Møbelarkitekt)
Væghængt hylde af teak med underliggende skuffe. Skuffers hjørner med synlige tapninger. Udført hos Kaagaards Møbelfabrik. H. 23. B. 48. D. 29.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 19. maj 2020
Vurdering
Hammerslag