2138/949
Skandinavisk møbeldesign
Et sæt på fem stole af massiv fyr, betrukket i sæder med lyst bouclé. 1980–90'erne. (5)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser, mærker og stødmærker. Nypolstrede.
Moderne kunst og design, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag
12 bud