2048/29
Russisk ikon med fremstilling af det tilbedende Gudmoder og den korsfæstet Jesus. Tempera på træpanel. 19. årh. 35×29.
Mindre krakeleringer samt afskalninger. Restaureret.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag