2103/​393

Bassin af patineret bronze, støbt med musicerende putti, insekter og vinranker. 20. årh. H. 26. Diam. ca. 34.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Irret indvendigt.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.100 DKK

1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK