2103/393
Bassin af patineret bronze, støbt med musicerende putti, insekter og vinranker. 20. årh. H. 26. Diam. ca. 34.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Irret indvendigt.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag