2138/68
Barok skrivepult af egetræ udskåret med blomster og bladværk, front med opklappelig skriveplade, hvorunder små skuffer. 18. årh. H. 34. B. 72. D. 46.
Brugsslitage. Revner i træet. Manglende lås.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag