2138/​68

Barok skrivepult af egetræ udskåret med blomster og bladværk, front med opklappelig skriveplade, hvorunder små skuffer. 18. årh. H. 34. B. 72. D. 46.

Brugsslitage. Revner i træet. Manglende lås.

Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

1.550 DKK
1.500 DKK