2144/​852

Dansk møbeldesign

Væghængt spejl af teak med underliggende hylde. Udført hos P. T. Pandrup. 1960'erne. H. 60. B. 49. D. 5,5/15.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Mindre finérskader.

Moderne kunst og design, 2. november 2021

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.100 DKK

1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK