2144/852
Dansk møbeldesign
Væghængt spejl af teak med underliggende hylde. Udført hos P. T. Pandrup. 1960'erne. H. 60. B. 49. D. 5,5/15.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Mindre finérskader.
Moderne kunst og design, 2. november 2021
Vurdering
Hammerslag