2412/548
Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982)
Armstol med stel af palisander, betrukket i sæde med brunt skind. Model 62. Designet 1962. Udført hos J. L. Møller, Højbjerg.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 19. marts 2024
Vurdering
Hammerslag
16 bud