2039/8
Sign. Nain tæppe med silke, klassisk medaljon design med slyngede grene, ornamenter, blomster og bladværk på lys bund, ca. 1 million knuder pr. kvm. Persien. 20. årh. 210×132.
Let slidt. Plettet.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020
Vurdering
Hammerslag