2039/​8

Sign. Nain tæppe med silke, klassisk medaljon design med slyngede grene, ornamenter, blomster og bladværk på lys bund, ca. 1 million knuder pr. kvm. Persien. 20. årh. 210×132.

Let slidt. Plettet.

Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag

8.000 DKK

8.000 DKK