2414/152
Ubekendt maler, 19. årh.
Opstilling med frugter, fisk og en fugl. Usigneret. Olie på lærred. 62×83.
Krakeleringer. Mindre afskalninger. Mindre retoucheringer. Lærredet er dubleret. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. april 2024
Vurdering
Hammerslag