2423/​104

Svensk kommode af mahogni, front med tre skuffer, plade af rødbroget marmor, listebeslag af messing. Gustaviansk form. Cirka 1900. H. 82. B. 90. D. 47.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger ikke. Marmortop med afslag.

Ældre malerier, møbler og varia, 3. juni 2024

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag