12003/​31

Joan Miró (f. Barcelona 1893, d. Palma de Mallorca 1983)

To kompositioner, 1967. L'Oiseau solaire, l'oiseau lunaire, etinccelles. Mourlot 439 og 440. Usign. Tekst på bagside som udgivet af Galerie Maeght. Litografi i farver. Bladstørrelse 37,8×27,8. Uindrammet. (2)

Taperester på bagsides overkant, ellers intet at bemærke.

Kunst, antikviteter & design, 16. januar 2020

Vur­dering

1.200 DKK

Hammerslag