1415/235
Skrivebord af egetræ, prydet med skæringer, plade med guldpræget grønt skind, sarg med tre skuffer. Ca. 1920. H. 78. L. 210. B. 100.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger ikke.
Ældre malerier og møbler, 7. april 2014
Vurdering
Hammerslag