2446/​768

Ole Wanscher (f. Frederiksberg 1903, d. Charlottenlund 1985)

“Rungstedlund”. Dækketøjsskab af bejdset mahogni, indvendig med hylder og udtræksbakke. Udført og mærket hos P. Jeppesen. H. 140. B. 120. D. 40.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Mindre finérskade bagtil. En nøgle medfølger.

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

900 DKK

1050122 (Autobud) 900 DKK
873456 850 DKK
1050122 (Autobud) 800 DKK
873456 750 DKK
1050122 (Autobud) 700 DKK
873456 650 DKK
1050122 600 DKK