872/17
Christian Krohg (f. Vestre Aker 1852, d. Oslo 1925)
To joller i en norsk fjord. Sign. C. Krohg. Olie på træ. 52×30.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 30. maj 2017
Vurdering
Hammerslag