2045/158
Tysk kaffe- og teservice af sølv (800), bestående af kaffekande, sukkerskål, tekande og serveringsbakke. Gebruder Friedlander, 20. årh. Vægt 2214 g. L. bakke 44 cm. (4)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020
Vurdering
Hammerslag