Figurer af porcelæn, Kgl. P. og B&G, dekorerede i overglasurfarver. 19.-20. årh. H. 11–20. (9)
Tre figurer nummereret 1758, 13184 og 12141.
Nr. 13184 med mindre afslag på hat. Siddende pige med frugtkurv med reparation på kurv, mindre afslag under fodrand samt mindre afslag på pousserede blade og frugter. 12141 med afslag på pousserede blomster. “Vinter” med reparation på reb. “Europa” med afslag på sokkel. Fisker med slitage på bemaling, primært støvler.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020
23 bud