1427/15
Julius Exner (f. København 1825, d. sst. 1910)
“Ud paa visit”. Fanø kvinde med sin datter stående i en døråbning. Sign. J. Exner 1905. Olie på lærred. 51×41.
Proveniens: Udstillet på Charlottenborg 1906 nr. 125.
Ældre malerier og møbler, 30. juni 2014
Vurdering
Hammerslag
19 bud